Stowarzyszenie pacjentów bariatrycznych CHLO

to organizacja pozarządowa powołana do życia przy II Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Swoją działalność zainicjowało w marcu 2015 roku, od samego początku z dużym wsparciem lekarzy chirurgów oraz osób pracujących w Klinice.  Stowarzyszenie ma na celu wspieranie osób z otyłością olbrzymią w ich walce o zdrowsze i lepsze życie, w tym pacjentów przygotowujących się do zabiegów bariatrycznych, jak również tych, którzy przeszli już operację.

Aktualnie działamy w dwunastu ośrodkach bariatrycznych w Polsce, w miastach: Kraków, Warszawa, Łódź, Słupsk, Lubin, Zabrze, Olsztyn, Łęczna, Ciechanów, Bydgoszcz.

Organizujemy cykliczne, comiesięczne spotkania grupy wsparcia Info-CHLO-Spot, podczas których edukujemy pacjentów i dzielimy się swoimi doświadczeniami, bo nikt inny lepiej nie pokaże choremu, jak ma wyglądać jego dalsze życie niż osoba, która sama przeszła tę trudną drogę i wygrała z otyłością, poprawiając tym samym stan zdrowia i komfort życia. Dzięki uprzejmości ośrodków, w których działa Grupa Wsparcia spotykamy się na terenie Klinik, a na spotkaniach gościmy lekarzy i innych specjalistów bezpośrednio związanych z opieką nad pacjentami z otyłością. Dbamy o to, aby uczestnicy byli informowani rzetelnie i w przystępny sposób o procedurach kwalifikacji, sposobie przygotowania do zabiegów, samym procesie leczenia, a także o zaleceniach, których powinni przestrzegać, aby leczenie zakończyło się oczekiwanym efektem. Spotkania w ramach grupy wsparcia Info-CHLO-Spot, są dla wszystkich bezpłatne i bez konieczności rejestracji jak również bez znaczenia w jakim ośrodku pacjenci byli lub zamierzają być operowani.

Prowadzimy szereg aktywności mających na celu zapobieganie otyłości. Stowarzyszenie w imieniu pacjentów prowadzi również działalność w zakresie poprawy organizacji opieki zdrowotnej nad osobami otyłymi, w tym zwiększenia dostępu do procedur bariatrycznych. Planujemy również działania edukacyjne skierowane do osób zagrożonych otyłością, jak również podnoszenie wiedzy wśród lekarzy pierwszego kontaktu i osób otyłych o możliwości refundowanego leczenia chirurgicznego. Przez te minione lata, wyedukowaliśmy wielu pacjentów pod kątem leczenia otyłości. W naszych spotkaniach uczestniczą specjaliści różnych dziedzin: chirurdzy, psycholodzy i dietetycy, którzy poszerzają wiedzę na temat mechanizmów otyłości.

KONTAKT

 

Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych CHLO

+48  780 022 204

ul. Dobrowolskiego 21

30-394 Kraków

e-mail: grupa@chlo.com.pl